• Epoxy BS 3000 AS
  • Epoxy BS 3000 AS
  • Epoxy BS 3000 AS
    • Epoxy BS 3000 AS
    • Epoxy BS 3000 AS
    • Epoxy BS 3000 AS

    Art.nr. 639411

    Epoxy BS 3000 AS

    Geleidende, gepigmenteerde verzegeling

    Kleuren:
    speciale kleuren vanaf 100 kg | 6394
    Grootte / hoeveelheid
    Dealer zoeken

    Hier vindt u dealers bij u in de buurt

    Productspecificaties

    In aangeleverde toestand

    Afvoerweerstand <10 ^ 6 Ω (systeemweerstand)
    Vaste stofgehalte 65 M-%

    component A

    Dichtheid (20 °C) 1,4 gr/cm³
    Viscositeit ( 25 °C) 400 mPa s

    component B

    Dichtheid (20 °C) 1,1 g/cm³
    Viscositeit ( 25 °C) 200 mPa s

    vermengd

    Dichtheid (20 °C) 1,5 g/cm³
    Viscositeit ( 25 °C) 750 mPa s

    * Brandtestklasse in gedefinieerde systemen (zie testrapport brandklasse: Remmers geleidende systemen).

    De genoemde waarden staan voor typische producteigenschappen en moeten niet als bindende productspecificatie worden uitgelegd.

    Toepassingsgebied

    • Verzegeling in geleidende systemen

    Eigenschappen

    • watergedragen
    • Waterdampdoorlatend
    • Zijdeglans
    • Geleidend
    • In uitgereageerde toestand fysiologisch onschadelijk
    • Werkvoorbereiding
      • Eisen aan de ondergrond

        De ondergrond moet voldoende draagvermogen hebben en vormvast, stevig, vrij van losse deeltjes, stof, olie, vet, rubbersporen en andere hechtingsbeperkende residuen zijn.

        De hechttreksterkte van de ondergrond moet gemiddeld ten minste 1,5 N/mm² zijn (kleinste enkele waarde ten minste 1,0 N/mm²), de druksterkte ten minste 25 N/mm².

        Er moet absoluut een geschikte Remmers epoxy-grondering of epoxy-schraaplaag aangebracht worden.

      • Voorbereidingen

        Voor het aanbrengen, zorg voor een gladde ondergrond door bv. een schraaplaag.

        Voor gedetailleerde informatie raadpleeg het actuele technisch informatieblad van elk product.

        In principe Epoxy Conductive conform het nieuwste technisch merkblad als geleidende laag aanbrengen.

    • Bereiding
      • mengverhouding comp. A 80 : comp. B 20
      • mengtijd 3 min
      • Combiverpakking

        De harder (component B) volledig aan de basishars (component A) toevoegen.

        Vervolgens het materiaal met een langzaam draaiende elektrische mixer
        (ca. 300 - 400 omwentelingen/min.) vermengen.

        Het mengsel in een andere emmer overgieten en nogmaals grondig mengen.

        Een minimale mengtijd van 3 min. aanhouden.

        Sliertvorming duidt op onvoldoende vermenging.

    • Verwerking
      • verwerkingstemperatuur min. 8°C max. 30°C
      • kwasten/rollen
      • potlife 30 min
      • Hogere temperaturen verkorten, lagere temperaturen, met name in combinatie met een hoge luchtvochtigheid, verlengen in het algemeen de aangegeven tijden.

    • Gereedschap / Reiniging
      • kwasten/rollen
      • Gladspaan, epoxyrol, geschikt menggereedschap

      • Juiste gegevens kunt u in het gereedschapsprogramma vinden.

        Gereedschap en eventuele verontreinigingen met water verwijderen vóór uitdroging.

        Bij de reiniging de beschermingsmaatregelen en voorschriften voor afvalverwijdering in acht nemen.

    • Opslag / Houdbaarheid
      • vorstvrij opslaan
      • houdbaarheid 9 maand
      • Bewaren in ongeopende, originele verpakking op een koele, droge plaats en beschermd tegen vorst gedurende ten minste 9 maanden.

    • Verbruik
      • Zie toepassingsvoorbeelden

    • Toepassingsvoorbeelden
      • S

        Het materiaal vol en zat op de ondergrond aanbrengen. Met geschikt gereedschap, bijv. rubberen vloertrekker, verdelen en vervolgens met een epoxyroller narollen.

        max. 0,30 kg/m² bindmiddel

    • Algemene instructies
      • Indien niet anders is aangegeven, zijn alle bovengenoemde waarden en verbruiken onder laboratoriumcondities (20°C) verkregen. Op locatie kunnen geringe afwijkingen ontstaan.

        Op aaneengesloten vlakken alleen materiaal met hetzelfde chargenummer verwerken, omdat anders geringe verschillen in kleur, glans en structuur kunnen ontstaan.

        Slecht dekkende kleuren niet gebruiken bij de zwarte geleidende laag.

        Voor het aanbrengen van de deklaag de functionaliteit van de geleidende laag en aansluitingen controleren en in een meetprotocol vastleggen.

        Lage luchtvochtigheid kan tot een hogere geleidingsweerstand leiden, ongelijkmatige respectievelijk grotere laagdiktes zelfs tot een niet geleidende coating leiden.

        Aan het oppervlak zijn koolstofvezels zichtbaar. Gerelateerd aan de verwerking
        is klontering van koolstofvezels mogelijk.

        Schurende mechanische belasting leidt tot slijtagesporen.

        Bij UV- en weersinvloeden zijn epoxyharsen niet kleurstabiel.

        Reparaties en herstel aan bestaande oppervlakken leiden tot een zichtbare overgang qua voorkomen en structuur.

        Voor het verkrijgen van een vlak oppervlak rekening houden met extra materiaalverbruik bij ruwe ondergronden.

        Berijdbaar met transportmiddelen met rubberen banden. Niet geschikt voor belasting met transportmiddelen met metalen of polyamide banden, dat geldt ook voor dynamische puntbelasting.

        Verdere informatie met betrekking tot de verwerking, systeemopbouw en het onderhoud van de producten vindt u in de nieuwste technische merkbladen en de Remmers systeemaanbevelingen.

    • Verwijderingsinstructie
      • Grotere productresten moeten in de originele verpakking worden afgevoerd in overeenstemming met de geldende voorschriften. Volledig lege verpakkingen moeten worden gerecycled. Mag niet samen met het huishoudelijk afval afgevoerd worden. Niet in de gootsteen werpen. Niet in de riolering lozen.

    • Veiligheid / Regelgeving
      • Alleen voor professioneel gebruik!

        Meer gedetailleerde informatie over veiligheid tijdens transport, opslag en verwerking en over verwijdering en ecologie is te vinden in het huidige veiligheidsinformatieblad en de brochure "Epoxyharsen in de bouwindustrie en het milieu" (Deutsche Bauchemie e.V., 3e editie, status 2022).

    Mogelijke systeemproducten